CORE Survival HEL-STAR Rail Strobe (RAILINK)

Marker stroboskopowy Core Survival Hel-Star Rail Strobe jest mocowanym bezpośrednio do bocznej szyny hełmu bojowego, samoczynnie synchronizującym się zestawem identyfikacyjnym, działającym w świetle widzialnym i podczerwieni (IR). Znaczniki mocuje się po obu stronach hełmu bojowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu górna część hełmu pozostaje wolna, co obniża ogólny profil użytkownika.

Firma Core Survival została wyselekcjonowana przez korporację Gentex (Ops-Core) do współpracy przy projekcie Next Generation Helmets System (NG-HBS) dla amerykańskich sił specjalnych, opierającym się o rewolucyjny system RAILINK. RAILINK zapewnia zasilanie wszystkich akcesoriów na hełmie bojowym z centralnego źródła energii – noktowizorów, zestawów komunikacyjnych oraz oświetlenia.

Unikalne cechy HEL-STAR RAIL STROBE:

  • Bezpieczeństwo: niewielkie wymiary oraz opływowy kształt pozwalają na pełną integrację z szynami bocznymi hełmu, co obniża ryzyko zahaczenia.
  • Mobilność: mocowanie znaczników bezpośrednio do szyn a nie na hełmie, zmniejsza obrys sylwetki i poprawia mobilność
  • Bezpieczeństwo: pewny i całkowicie bezpieczny system montażu eliminuje możliwość przypadkowego zerwania markerów.
  • Wielofunkcyjność: markery Hel-Star Rail Strobe działają w paśmie widzialnym i podczerwieni, w dwóch trybach mocy.
  • Widoczność: obustronny system montażu zapewnia pełną widoczność ze wszystkich kierunków. Intensywność błysku może być podniesiona lub obniżona na życzenie zamawiającego.
  • Łatwa obsługa: system przełączników znany z innych markerów stroboskopowych Hel-Star jest prosty i pewny w obsłudze. Można go używać w rękawicach, w zupełnej ciemności i bez zdejmowania hełmu z głowy.
  • Ekstremalna wytrzymałość: znaczniki Hel-Star Rail Strobe są wszechstronnie przetestowane pod kątem odporności na wstrząsy, wibracje, temperatury, pył oraz wodę.
  • Potwierdzenie trybu pracy: konstrukcja przełączników pozwala na łatwą wzrokową i bezwzrokową weryfikację wybranego trybu. Opatentowany przełącznik z podwójnym zabezpieczeniem chroni przed przypadkowym przełączeniem z trybu IR na widzialny.

Mocowanie prawo – lewo

Moduły identyfikacyjne Core Survival Hel-Star Rail Strobe przytwierdza się bezpośrednio do szyn montażowych za pomocą dwóch stalowych śrub. Komunikacja i synchronizacja trybów pomiędzy modułami zapewniana jest przez centralny system RAILINK.

Moduł lewy: moduł mocowany na lewej szynie ma przełącznik sterującymi z trzema pozycjami: wyłączony (0), niska intensywność (1) oraz wysoka intensywność (2). Wybór intensywności dotyczy trybu VIS i IR.

Moduł prawy: moduł mocowany na prawej szynie ma dwa wyraźnie oddzielne przełączniki, które odpowiadają za wybór trybów – światło widzialne (VIS) lub widoczne wyłącznie w noktowizji (IR). Tryb IR wybiera się poprzez przesunięcie obu przełączników do tyłu, natomiast tryb VIS poprzez przesunięcie obu przełączników do tyłu.

Aby przełączyć się pomiędzy trybami IR a VIS należy przesunąć każdy z przełączników oddzielnie. To opatentowane rozwiązanie chroni przed przypadkową zmianą trybu działania.